CEPTETEB

Web sitemizde daha iyi bir deneyim yaşamak için güncel bir tarayıcı kullanmanızı öneririz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

warning
İNTERNET ŞUBESİ
Parolamı Al
/Unuttum
Ürün ve
Hizmet Ücretleri
İNTERNET ŞUBESİ CEPTETEB’Lİ OL
Kolay Adres Tanımlamasını Nasıl Yapabilirsin?

Kolay Adres Tanımlama ile 7/24 Hızlı ve Güvenli Para Transferi

CEPTETEB Mobil ve İnternet Şubesi ile para transferlerinde kullanılacak Kolay Adres tanımını hızlı ve güvenli bir şekilde giriş yaparak gerçekleştirebilirsin.

Kolay Adres sahibi olabilmek için CEPTETEB Mobil’in güncel versiyonunu indirerek, Ayarlar / Kolay Adres Menüsü üzerinden, CEPTETEB İnternet Şubesindeki Kontrol Paneli üzerinden, TEB hesapların için Kolay Adres tanımını yaparak tamamlayabilirsin.

Üstelik, sen de rehberinden istediğin numarayı seçebilir, saniyeler içerisinde Kolay Adres ile paranı gönderebilirsin! 


Kolay Adres Nedir?

Bireysel müşterilerin IBAN numaralarını, basitçe hatırlayabilecekleri bir adres ile eşleştirmesi ile fon transferlerinde IBAN yerine bu adreslerin kullanılabilmesini sağlar. Ödeme işlemlerinin kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilmesi hedeflenmektedir.

Tanımlama yapılan Adresler Nelerdir?

TEB’de kayıtlı Cep Telefonu, T.C. Kimlik numarası (TCKN), Vergi Kimlik Numarası (VKN), Yabancı Kimlik Numarası ve Pasaport Numarası ile adres tanımlama yapabilirsiniz.

Soru ve Cevaplar

Tanımlı Kolay Adresi ödemeler için ne zaman kullanmaya başlanacak?

Tanımlanan ilgili Kolay Adreslerin , FAST ve EFT aracılığı ile kullanımı Ocak 2021 itibariyle başlamıştır.

Sistem servis hangi saatlerde verilmekte?

Kolay Adres sistemi 7x24 çalışmaktadır.

Kolay Adres menüsünden hangi işlemler gerçekleştirilir?

Kolay Adres menüsünden Ekleme, Silme ve Düzeltme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsin.

Bir adrese birden fazla IBAN tanımlanabilir mi?

Kolay Adres olarak kullanılacak bilgilerden her birine yalnızca bir hesap (IBAN) tanımlanabilir. Örn: Bir cep telefonu numaranıza sadece bir IBAN bilgisi tanımlayabilirsin.

Bir IBAN birden fazla Adrese tanımlanabilir mi?

Farklı Kolay Adresler aynı hesap numarasına tanımlanabilir. Örn hem cep telefonu hem de TCKN aynı IBAN için tanımlanabilir.

En fazla kaç Adres tanımı yapılabilir?

Bir Müşteri tüm bankalar üzerinden en fazla beş (5) adet Kolay Adrese sahip olabilecektir.

IBAN tanımlamalarında bir kısıtlama var mı?

Her banka kendisine ait hesaplar ile ilgili tanımlara aracılık edebilir. Örn: CEPTETEB Mobil / İnternet Şube ile KOLAY ADRES tanımı için yalnızca TEB’deki IBAN bilgilerinle eşleştirme yapabilirsin.

Kolay Adres tanımı için bir doğrulama bulunmakta mı?

TEB’de müşteri üzerinde tanımlı Adresler için tanım yapılabilmektedir. Bu kayıtlı bilgiler tanım talebiniz esnasında ekrana seçimin için otomatik olarak gelecektir. Bankamızda kayıtlı cep telefonu numarası için KOLAY ADRES tanımı yapılması veya ilgili numarayla eşleştirilmiş KOLAY ADRES için güncelleme yapılması durumunda, adres tanımında kullanılan cep telefonuna SMS OTP doğrulaması yapılacaktır.

Bir başka bankadaki adres tanımını TEB IBAN’ı ile nasıl değiştirebilirim?

Farklı bankalar arasında kolay adres taşıma işlemi yapılması için Ayarlar/ KOLAY ADRES menüsünden TEB IBAN'ı seçerek yeni ekleme yapılması yeterlidir. Bu sayede ilgili bilgi TEB tarafından BKM’ye iletilir. Eski kayıt arşivlenerek TEB için yeni KOLAS kaydı oluşturulmuş olur.

Güncelleme nasıl yapılabilir?

Güncelleme yalnızca seçili adres tipinin aynı banka içerisindeki farklı bir IBAN ile eşleştirilmesi seklinde olabilmektedir.

Soru ve sorunlar için nasıl destek alabilirim?

Tüm soru ve sorunların için 0850 200 0 666 numaralı Çağrı Merkezimizden destek alabilirsin.

PAYLAŞ:
close CEPTETEB