CEPTETEB

Web sitemizde daha iyi bir deneyim yaşamak için güncel bir tarayıcı kullanmanızı öneririz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

warning
İNTERNET ŞUBESİ
Parolamı Al
/Unuttum
Ürün ve
Hizmet Ücretleri
İNTERNET ŞUBESİ CEPTETEB’Lİ OL

Aradığın Cevaplar

Aklına takılabilecek tüm soruların cevapları burada.

Araman için sonuç bulunamadı.

CEPTETEB nedir?

CEPTETEB, tüm bankacılık işlemlerini internet, mobil, Destek Merkezi ve ATM gibi dijital kanallar aracılığı ile mümkün olan en basit ve en hızlı hali ile sunan, TEB’in yeni nesil dijital bankacılık platformudur.

CEPTETEB ile müşterileri nasıl bir bankacılık deneyimi bekliyor?

CEPTETEB’de birincil önceliğimiz sana en iyi hizmeti vermek. Aynı zamanda, şube masraflarının olmamasının verdiği finansal faydayı da senden ücret almayıp, üzerine iyi faiz oranları vererek yine sana geri sunuyoruz.

Örneğin;

 • CEPTETEB’deki hesabın için hesap işletim ücreti ödemezsin.
 • CEPTETEB hesaplarından yapacağın TL para transferleri için ücret ödemezsin.
 • CEPTETEB’de her zaman iyi faiz oranlarından faydalanabilirsin.
CEPTETEB İnternet Bankacılığı ile hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

CEPTETEB İnternet Şubesinden yapabileceğin temel işlemler; kolayca hesap açabilir ve kapatabilirsin. USD, EUR, GBP veya altın alıp, satabilirsin. Dilediğin Banka Hesabına ya da kendi hesapların arasında Para Transferi yapabilir, para transferlerin ve ödemelerin için talimat oluşturabilirsin. Fatura ve Vergi ödemelerini gerçekleştirebilir, faturasız telefon hatlarına TL yükleyebilirsin. Tüm banka kredi kartı borçlarını ödeyebilir, bankacılık ürün ve işlemlerin ile ilgili her türlü ayarı Kontrol Paneli' nden kolayca değiştirebilir, kişisel bilgilerini güncelleyebilirsin. İnternet Şube’den yapabileceğin tüm işlemler için tıkla.

CEPTETEB İnternet Bankacılığı'nda ne gibi yenilikler sizi bekliyor?

CEPTETEB tüm bankacılık işlemlerini sade tasarımı ve kolay menü yapısı ile sana sunuyor. Akıllı Arama ile İnternet Şube’nin içerisinde işlemlerini çok daha kolay ve hızlı gerçekleştirebileceksin.

Herhangi bir konuda destek almak için Görüntülü Destek ile canlı olarak müşteri danışmanımızla yüz yüze konuşabileceksin.

Daha hızlı erişim için, en sık yaptığın işlemleri, internet şube ana sayfanda yer alan Benim Menüm’e ekleyebileceksin, böylece kendi belirlediğin işlemlere çok daha hızlı ve kolay ulaşabileceksin.

CEPTETEB Hesapların, Kartların ve diğer bankacılık işlemlerin ile ilgili tüm ayarları tek bir yerden Kontrol Paneli'nden yönetebilirsin.

İşlem gün ve saatleri nedir?

İşlem yapılabilen saatler hafta içi 09:00 - 18:00 arasında. Bu saatler dışında döviz alım/satım işlemlerini CEPTETEB İnternet Şubesi’nden yapabilirsin.

Grafikte görülen fiyatlar neyi ifade ediyor?

Grafik gösteriminde FOREKS veri dağıtım firmasından sağlanan dakika da bir güncellenen alış ve satış fiyatlarının ortalama kur bilgisi esas alınarak gösterilen en düşük, en yüksek ve son kur seviyeleri bilgi amaçlı olarak paylaşılıyor. İlgili döviz çifti için piyasa alış-satış fiyatları arasındaki marjların açılması, valör farklılaşması vb sebeplerle piyasada işlem görmüş en düşük ve en yüksek kur seviyeleri ile grafikte gösterilen seviyeler arasında farklılıklar görülebilir. Döviz işlemlerine konu seviyeler için esas olan TEB işlem platformlarında geçerli olan anlık döviz kurlarıdır.

HABERLER ve EKONOMİK VERİLERİ nasıl takip edebilirim?

HABERLER sayfasındaki HABERLER ve/veya EKONOMİK TAKVİM filtrelerini kullanarak istersen sadece HABERLERİ istersen sadece EKONOMİK VERİLERİ isterseniz hepsini birlikte izleyebilirsin.

HABERLER hangi kaynaktan besleniyor?

Gelişmeler bölümünde gösterilen haberler ve ekonomik veri akışı bilgilendirme amaçlı olup, FOREKS veri dağıtım firmasından 15 dk gecikmeli olarak sağlanıyor. TEBFX işlem platformu buradaki haber ve verilerin doğruluğunu ve bütünlüğünü garanti etmez.

İşlem yapabileceğim döviz çiftlerini nereden görebilirim?

Ana sayfada yer alan “Listeyi Düzenle” bölümünden takip edebileceğin tüm döviz çiftlerine ulaşabilirsin.

İşlem yapacağım döviz çiftlerini nasıl değiştirebilirim?

Ana sayfada yer alan “Listeyi Düzenle” bölümünden takip edebileceğin tüm döviz çiftlerini ekleyip, çıkararak listenize kaydederek oluşturabilirsin.

İŞLEM ÖZETİ ve İŞLEM DETAYI ne anlama geliyor? Nasıl kullanabilirim?

İŞLEM ÖZETİ seçilen zaman aralığı içerisinde döviz çiftleri bazında TEBFX platformundan yapılan döviz işlemlerinin “Toplam Alış/Satış” tutarı ve “Ort. Alış/Satış Kuru” değerlerini izlemene imkan sağlar.

İŞLEM DETAYI ise İŞLEM ÖZETİndeki her bir döviz çifti için ayrı ayrı veya toplu olarak kullanılabilen filtre butonları aracılığı ile aktif hale gelen ve seçili döviz çiftine ait işlemlerin alım-satım detaylarının izlenebilmesine imkan sağlayan kısımdır.

Gösterge Kur ve Gösterge Kar/Zarar ne demektir?

Gösterge Kur: İŞLEM GEÇMİŞİ sayfasında özet ve/veya detaylı olarak gösterilen döviz alım/satım işlemlerinin bilgi amaçlı olarak gösterge kar/zarar değerlerinin hesaplanmasında kullanılan ilgili döviz çiftinin o anki piyasa değerini yansıtmak amacıyla alım ve satım kurlarının ortalamasından elde edilen bilgi amaçlı kur değeridir.

Gösterge Kar/Zarar: İŞLEM GEÇMİŞİ sayfasında özet ve/veya detaylı olarak gösterilen döviz alım/satım işlemlerinin gösterge kur değeri ile tersi yönde işlem yapılması durumunda oluşabilecek potansiyel kar/zarar için hesaplanan bilgi amaçlı değerdir. Bu hesaplamada sadece TEBFX platform üzerinden yapılmış döviz işlemleri dikkate alınır. Gösterge Kar/Zarar hesaplamasında alınan ve/veya satılan döviz cinsleri için faiz gelir ve giderleri dikkate alınmaz.

ÇIKIŞ AYARI ne demektir?

Bu bölümden platformdan otomatik olarak çıkış yapmak istediğin süreyi belirleyebilirsiniz.

İnternet Şubeye nasıl geri dönebilirim?

CEPTETEB logosuna tıkladığında, CEPTETEB internet şubeye geri dönersin. Böylece işlemlerine devam edebilirsin.

Nasıl CEPTETEBli olurum?

CEPTETEBli olmak için tek yapman gereken cepteteb.com.tr’den veya CEPTETEB Mobil Uygulama'mızdan CEPTETEBli OL'u tıklamak ve başvuru formunu doldurmak.

Sonrasında dilediğin yerde seni ziyaret edeceğiz, CEPTETEB’i daha yakından tanıyabilmen için ihtiyaç duyacağın bilgileri vereceğiz. Müşterimiz olabilmen için gerekli olan bankacılık sözleşmesini getirip, imzanı alacağız.

İşte bu kadar. Artık sen de CEPTETEBlisin.

TEB müşterileri CEPTETEB avantajlı ürün ve hizmetlerinden faydalanmak için, mevcut bilgileri ile internet şubesi ve mobil şubeye giriş yaparak CEPTETEB ürünlerine ulaşabilirler.

TEB müşterisiyim, nasıl hesap açarım?

TEB müşterileri mevcut bilgileri ile internet şubesi ve mobil şubeye giriş yaparak hesaplar menüsündeki yeni hesap aç seçeneğinden CEPTETEB Hesap’ı açabilirler.

Nasıl para yatırır veya çekerim?

CEPTETEB hesap ve yatırım ürünlerin için para yatırma ve çekme işlemlerini TEB ATM’lerinden ücretsiz olarak gerçekleştirebilirsin.

Diğer banka ATM’lerini ise, para çekme ve bakiye sorgulama işlemleri için bankalarca belirlenen “ortak ATM ücretleri” karşılığında kullanabilirsin. Dilersen tüm yurt dışı banka ATM’lerinden yabancı para biriminden nakit çekebilirsin.

CEPTETEB, acil nakit ihtiyaçlarını düşünerek ATM kullanımların için sana esnek çekim limitleri sunar. CEPTETEB’in standart günlük ATM nakit çekim limiti 3.000 TL’dir. İstisnai durumlarda ekstra limit ihtiyaçların için her zaman CEPTETEB Destek Merkezi’mizi arayabilirsin.

Para yatırma limitin ise; kartlı işlemler için günlük toplam 20.000 TL, kartsız işlemler için ise 19.990 TL’dir.

ATM’lerimizden dilersen banka kartınla, dilersen kredi kartınla para çekme, para yatırma, kredi kartı ödemesi, fatura ödemesi, kredi ödemesi, Cebe TL yükleme gibi nakit işlemlerini gerçekleştirebilirsin. Tüm işlem listesini buradan görebilirsin.

Bir günde (kartlı + kartsız) hesabına yatıracağın işlem tutarı 20.000 TL ve muadilini aşamaz.

CEPTETEB Hesap nedir? Nasıl kazandırır?

CEPTETEB Hesap; dilediğin zaman para ekleyip çıkarabileceğin, otomatik ödemelerini, düzenli para transferlerini gerçekleştirebileceğin ve tüm bunları yaparken de sana sürekli kazandıracak bir hesaptır.

Detayları izleyerek öğrenebileceğin videomuz burada.

CEPTETEB Hesabın avantajları nelerdir?

Şube kullanmak yerine işlemlerini daha az masraflı olan dijital kanallardan gerçekleştirdiğin için, CEPTETEB Hesap ile daha avantajlı faiz oranlarından faydalanırsın.

CEPTETEB Hesap için hesap işletim ücreti ödemeyeceğin gibi TL para transferi işlemlerini de ücretsiz gerçekleştirebileceksin.

CEPTETEB Hesabında yeterli bakiye olmadığı durumlarda bile; ödemelerini ve transferlerini aksatmadan gerçekleştirebilmen için hesabına bağlı olarak çalışan Kaynak Hesap da tanımlayabilirsin.

CEPTETEB Hesabı hangi para birimlerinden açabilirim?

Her bir para biriminden birer adet olmak üzere, TL, USD, EUR ve GBP cinsinden hesap açabilirsin.

CEPTETEB Hesabı nasıl açarım?

CEPTETEBli olmak için yaptığın başvuru sonrasında seni ziyaret edeceğiz. CEPTETEBli olduktan sonra İnternet / Mobil Şube’ye girerken ihtiyaç duyacağın şifre ve bilgileri sana SMS ile göndereceğiz. Bu bilgilerle girdiğin CEPTETEB İnternet Şubesi / Mobil Şube’deki “Hesaplar” bölümünden CEPTETEB Hesap’ı açabilirsin.

Eğer TEB müşterisiysen ayrıca başvurmana gerek kalmadan İnternet / Mobil Şube'den CEPTETEB Hesabı’nı kolayca açabilirsin.

CEPTETEB Hesap ile tüm işlemlerini İnternet Şube, Mobil Şube, ATM ve Destek Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilirsin.

CEPTETEB Kredi Kartı’nın avantajları nelerdir?

CEPTETEB Kredi Kartı ile artık farklı avantajlardan yararlanabilmek için cüzdanında birden fazla kredi kartı taşımaktan kurtuluyorsun.

CEPTETEB Kredi Kartı'n ile faydalanmak istediğin avantajları, İnternet / Mobil Şubeye giriş yaparak kolayca kartına ekleyebilirsin. Bu şekilde kredi kartının sana sunacağı özel fırsatları sen belirlemiş olursun.

CEPTETEB Hesap ile tüm işlemlerini İnternet Şubesi, Mobil Şube, ATM ve Destek Merkezi aracılığı ile gerçekleştirebilirsin.

CEPTETEB ile yapacağım hizmetlerin ücretleri nelerdir?
CEPTETEB İnternet Şubesi’nden Kredi Kartı/Hesap Ekstrelerine nereden ulaşabilirim?

Kartlar Menüsü altında ilgili kredi kartını seçerek Hesap Ekstresi sekmesinden ulaşabilirsin.

İletişim bilgilerimi nereden güncelleyebilirim?

CEPTETEB İnternet Şubesi’nden tek tıkla ulaşabileceğin Kontrol Paneli içerisinden, Kişisel Bilgiler ve İletişim Bilgileri alanından istediğin değişiklikleri gerçekleştirebilirsin.

CEPTETEB Hesaptaki kredili mevduat hesabı iptali nasıl olacak?

KMH hesabının limitini; İnternet Şubesi’ndeki Kontrol Paneli'nden veya Destek Merkezi’nden sıfırlayabilirsin.

CEPTETEB Hesap ortak hesap sahiplerine tanımlanır mı?

Hayır. CEPTETEB Hesap ortak hesap olarak tanımlanamıyor.

CEPTETEB Hesabı Banka Kartı'na bağlayabilir miyim? Bağlanırsam; Ana Hesap mı, Bağlı Hesap mı olur?

CEPTETEB İnternet Şubesi veya Destek Merkezi’ni kullanarak CEPTETEB Hesap'ını CEPTETEB Banka kartına bağlayabilirsin. Bu işlemi yaparken Ana Hesap veya Bağlı Hesap olarak seçimlerini yapabilirsin.

CEPTETEB Hesaba “Pratik Hesap” tanımlanır mı?

CEPTETEB Hesaba “Pratik Hesap” tanımlanmıyor.

Kendi kartım dışındaki kredi kartı ödemesini nasıl yapabilirim?

Başka bir kişiye ait kredi kartı ödemesi için İnternet Şubesi’ndeki Ödemeler menüsü altından Hızlı Ödeme tanımlayabilirsin. Bu işlemi aynı zamanda CEPTETEB Destek Merkezi’nden de gerçekleştirebilirsin.

CEPTETEB Vadeli Hesap'ımı vade ortasında kapatabilir miyim?

CEPTETEB Vadeli Hesap'ını istediğin zaman kapatabilirsin. Ancak vadesi dolmadan kapatılan hesaplarda vade sonu faiz kazanımı gerçekleşemiyor.

CEPTETEB Banka ve Kredi kartlarını yurt dışındayken Türkiye’deki gibi kullanabilecek miyim?

Yurt dışında kartlarını nasıl kullanabileceğin ile ilgili ayarlamaları CEPTETEB ile kendin belirleyebilirsin. Bunun için İnternet Şubesi ve Mobil Şube'deki Kontrol Panelindeki Kart Ayarları menüsünü kullanman yeterli. Böylece yurt dışında da kredi kartını banka kartı gibi kullanmaya kadar varan ayarlamaları yapabilirsin.

CEPTETEB Kredi Kartı üzerinden ek kart başvurusu alınabilecek mi?

Ek kart başvurunu İnternet Şubesi’ndeki Kartlar menüsünden ya da CEPTETEB Destek Merkezi’nden gerçekleştirebilirsin.

CEPTETEB Kredi Kartı üzerinden Sanal Kart oluşturulabilir mi?

CEPTETEB İnternet Şubesi’ndeki Kartlar menüsü altından CEPTETEB Kredi Kartı için Sanal Kart oluşturabilirsin. Ayrıca Sanal Kart ile ilgili tüm işlemleri Destek Merkezi üzerinden de yapabilirsin.

CEPTETEB müşterisiyim, TEB Çağrı Merkezi’nden de hizmet alabilecek miyim ?

CEPTETEBli isen sana özel Destek Merkezi’nden yararlanabilirsin. CEPTETEB Destek Merkezi müşteri danışmanları sana destek için 7/24 0850 222 09 29 nolu numaradan ulaşılabiliyor olacaklar.

Hem CEPTETEB hem TEB müşterisiyim; TEB Çağrı Merkezi’nden hizmet alabilecek miyim?

Hizmet almak istediğin ürün CEPTETEB ürünü ise, sana özel CEPTETEB Destek Merkezi’ni arayabilirsin. Ancak hizmet almak istediğin ürün TEB ürünü ise o zaman TEB Çağrı Merkezi’ni arayabilirsin. Her iki durumda da müşteri danışmanlarımız seni doğru kaynağa yönlendirecektir.

CEPTETEB ürünleri bana kurye ile yönlendirildiğinde oluşacak kurye parasını ödeyecek miyim?

CEPTETEBli olmak için gerekli olan belgeleri istediğin yere göndereceğiz. Bunun için hiç bir ücret ödemene gerek yok, biz karşılıyoruz. Ancak basılı olması zorunlu olmayan hesap cüzdanını sana göndermemizi istiyorsan bunun için önceden belirlenmiş ücreti ödemen gerekiyor. Ürünler ve Fiyatlar sayfasında detaylı bilgiyi bulabilirsin.

TEB’de tanımlı bir Kaynak Hesabım var peki CEPTETEB Hesap’a Kaynak Hesap tanımlaması yapabilecek miyim?

TEB ve CEPTETEB içerisinde bir adet Kaynak Hesap tanımlaması yapabilirsin. Bu sebeple Kaynak Hesap tanımlı bir hesabın varsa CEPTETEB Hesap’ta bu tanımlamayı yapamazsın.

CEPTETEB Vadeli Hesap’tan faiz alabilmem için üst sınır olacak mı?

CEPTETEB Vadeli Hesap için üst limitimiz yok, dilediğin tutarı CEPTETEB Vadeli Hesap’ta değerlendirebilirsin.

CEPTETEB Vadeli Hesap'ta vade seçenekleri ne olacak ?

CEPTETEB Vadeli Hesap'taki tüm vade seçeneklerini görmek için tıkla.

CEPTETEB Müşterisi CEPTETEB Banka ve Kredi Kartlarını kullanarak ATM‘den hangi işlemleri yapabilir?

CEPTETEB Banka Kartı ve Kredi Kartı ile ATM’den yapabileceğin işlemler için tıkla.

CEPTETEBli olmak için başvurdum şimdi ne olacak?

Başvurunu yaptıysan, seni en kısa sürede arayacağız. Ziyaret etmek için müsait olduğun günü soracağız ve sonrasında istediğin yerde seni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizde seni CEPTETEBli yapmak için gereken bilgileri alacağız.

Sonrasında CEPTETEBli olacaksın ve telefonuna internet şubesi/mobil şubeye girmek için gerekli bilgileri göndereceğiz. Bu bilgilerle artık istediğin yerden CEPTETEB’e girebilecek ve avantajlardan faydalanmaya hemen başlayabileceksin.

CEPTETEBli olmak için başvurumu yaptım ancak randevu günümü değiştirmek istiyorum ne yapmalıyım?

Destek Merkezi’ni arayarak randevu gününü değiştirebilirsin.

929 şube için Swift kodu nedir?

Swift kodu: TEBUTRIS929

CEPTETEB Mobil Bankacılık Uygulaması ile hangi işlemleri gerçekleştirebilirim?

CEPTETEB Mobil Uygulama ile avantajlı faiz oranlarıyla anında; CEPTETEB Hesap, CEPTETEB Vadeli Hesap açabilir, Kredi ve CEPTETEB Kredi Kartına başvurabilir, ödeme ve transfer işlemlerini kolayca gerçekleştirebilirsin.

Tüm bunların yanı sıra kartın yanında olmasa dahi QR kodla para çekebilir, kolayca istediğin karta, hesaba ya da cep telefonu numarasına para gönderebilirsin. CEPTETEB Mobil Uygulamamızdan gerçekleştirebileceğin tüm işlemler için tıkla.

Günü geçmiş kredi borçlarımı nasıl ödeyebilirim?

Günü geçmiş kredi borcun varsa İnternet Şubesi ve Mobil Şubeden “Krediler Menüsü" altından veya ATM’den ödeyebilirsin.

Kredi Borç taksit ödemesini nasıl gerçekleştirebilirim?

İnternet Şubesi'nden veya Mobil Şube'den “Krediler Menüsü” altından ödemeni yapabilirsin. Dilersen ATM’den de bu işlemi ayrıca yapabilirsin.

Limit bilgilerimi nasıl güncelleyebilirim?

İnternet Şubesi'nde bulabileceğin Kontrol Paneli’ndeki Limit Ayarları bölümünden limit azaltma yapabilirsin. CEPTETEB Destek Merkezi’ni ararsan da hem limit yükseltme hem de limit azaltma işlemlerini yapabilirsin.

CEPTETEB müşterisi değilim. Krediye başvurmak için şubeye mi gitmem gerekiyor?

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi kullanmak için ne başvuru ne de kullanım esnasında şubeye gitmene gerek yoktur. CEPTETEB müşterisi değilsen bile CEPTETEB İhtiyaç Kredisi’ne cepteteb.com.tr’de sağ üst köşede bulunun “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak kolayca başvurabilirsin. Başvurun onaylandığı taktirde Müşteri Danışmanlarımız seni arar, istediğin yer ve zamanda seni ziyaret etmek için randevu alır. Sen neredeysen oraya gelir, gerekli evraklara imzanı alıp işlemlerini tamamlar. Sonrasında kredini CEPTETEB İnternet Şubesi veya Mobil Şube’den tek tıkla anında hesabına aktarabilirsin.

CEPTETEB müşterisiyim. Krediye nasıl başvurabilirim?

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi’ne CEPTETEB İnternet Şubesi ve Mobil Şube’de Krediler menüsünden veya cepteteb.com.tr’de sağ üst köşede bulunun “Hemen Başvur” butonuna tıklayarak başvurabilirsin.

Sigorta masrafı ne kadar?

Hayat sigortası prim tutarı; kredi taksit tutarı, faiz oranı, müşterinin yaşı ve kredi vadesine göre değişir. Dilersen istediğin tutar ve vade için hemen hesaplayabiliriz.

Gelir belgesi veya maaş bordrosu getirmem gerekiyor mu?

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi başvurun esnasında gelir belgesi talep edilmez. Ancak başvurun alındıktan sonra, değerlendirme aşamasında gerekli görüldüğü taktirde Müşteri Danışmanlarımız seni arayarak gelir belgesi ya da maaş bordrosu talep edebilirler.

Kefil bulsam kredim onaylanır mı?

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi için kefil ya da teminat talep edilmemektedir.

Kredi notu hangi değerler arasında değişir?

Findeks Kredi Notu 1 ile 1900 değerleri arasında değişmektedir. 1 en riskli puan iken, 1900 en az riskli puandır.

Kredi kampanyası ne zamana kadar geçerli?

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi, CEPTETEBli müşterilerimize sunduğumuz bir ürün olduğundan herhangi bir kampanya bitiş tarihi bulunmamaktadır. Ancak Bankamız gerekli gördüğü durumlarda kredi faiz oranlarında değişiklik yapma hakkına sahiptir.

Kredi skorumu nasıl öğrenebilirim?

İçerisinde kredi skorunla birlikte tüm bankalardaki kredili ürünlerine ait detaylı ödeme ve borç bilgilerinin yer aldığı Findeks Risk Raporunu, CEPTETEB İnternet Şubesi veya sana en yakın TEB Şubesi'nden alabileceğin gibi findeks.com’dan da ulaşabilirsin. Findeks Kredi Notu’nu öğrenmek, Risk Raporu almak kesinlikle notunu düşürmez.

KKB (Kredi Kayıt Bürosu) skorumu nasıl yükseltebilirim?

Findeks Kredi Notu hesaplanmasında göz önünde bulundurulan faktörleri;

a. Kredi ve kredi kartı ödeme alışkanlıkları (Etkileme oranı %35)
b. Mevcut hesap ve borç durumu (Etkileme oranı %35)
c. Yeni kredi açılışları (Etkileme oranı %11)
d. Kredi kullanım yoğunluğu (Etkileme oranı %10)
e. Diğer bilgiler (Etkileme oranı %9)
olarak özetleyebiliriz.

Kredi notunu en çok etkileyen unsurlarla ilgili yapabileceklerinden bazıları ise şunlardır:

a. Tüm kredi kartlarındaki borçları en aza indirip mümkünse sıfırlamak. Sadece asgari
ödeme tutarını ödüyor olman zamanla sorun yaşamana neden olabilir.

b.Kredi ödemelerini her zaman gününde yapmak. Borcunu düzenli ödeyen kişilere her zaman pozitif bakılır ve yeni kredi vermek konusunda daha az çekimser olunur.

c.Kredi kartlarındaki limitlerin sadece ihtiyacın kadar olmasına özen göstermek. Limitlerinin çok yüksek olması notunu olumlu etkilemeyecektir.

d.İhtiyacın olmadan kredi başvurusu yapmamak. Bir kenarda bulunsun dediğin ama aslında borç olan her para notunu olumsuz etkileyebilir.

e.Tek bir ihtiyacın için birkaç kredi başvurusu yapmaktan kaçınmak. Kısa zamanda çok başvuru yapılması olumlu bir sinyal değildir.

f.Direkt olarak olmasa bile endirekt olarak notunu etkileyebilecek bir duruma girmemek için istikrarlı bir finansal hayatın olmasına özen göstermek. Faturalarını zamanında ödemek veya otomatik ödeme talimatı vermek. Para giriş çıkışı ile ilgili tüm konuları yakından takip etmek. Ekstrelerini okumak ve tüm harcamalarını, özellikle yüksek miktarda olanları incelemek.

g.Ve tabi Risk Raporunu takip etmek. Risk Raporu, bankalardaki tüm ürünlerini ve bu ürünlerdeki gelişmeleri bir arada görmene yarayacağından dolayı finansal performansın sürekli kontrolün altında olur.

Dilersen daha detaylı bilgiye findeks.com’dan ulaşabilirsin.

CEPTETEB ürün ve hizmet kanalları nelerdir ?

CEPTETEB ile uzaktan bankacılık deneyimini en iyi hale getirmek için tasarlanmış olan; CEPTETEB İnternet Şubesi, Mobil Uygulama, ATM ve Destek Merkezi kanallarımızı kullanarak tüm işlemlerini gerçekleştirebilirsin.

CEPTETEB ile para transferi hem çok kolay hem de ücretsiz!

CEPTETEB hesaplarından yapacağın EFT, Havale ve FAST işlemlerine hiçbir ücret ödemezsin.

Fatura ödemelerimi nasıl yapabilirim?

Ev/cep telefonu, doğalgaz, elektrik, su, internet ve televizyon faturaların için CEPTETEB’den talimat vererek fatura takip derdinden kurtulursun, ödemeleri senin yerine biz düşünürüz. Talimatsız faturaların için de ödemelerini 7/24 istediğin zaman internet ya da mobil şubemizden gerçekleştirebilirsin.

Otomatik Ödeme Talimatı ile de CEPTETEB İnternet Şubesi ’nden vereceğin tek bir talimatla, faturaların ister hesabından ister kredi kartından otomatik olarak ödenir.

CEPTETEB banka kartımı ana hesabına nasıl bağlarım?

CEPTETEBli olduktan sonra, telefonuna gelen bilgiler ile internet şubesi/mobil şubeye girdikten sonra; öncelikle CEPTETEB İnternet Şubesi ana sayfandaki “Kartlar” alanını tıklayıp, açılan sayfada göreceğin CEPTETEB Banka Kartını seçebilir ve son olarak da açılan sayfadaki “Ana Hesap Değişikliği” butonuna tıklayarak ana hesabını CEPTETEB Hesap olarak belirleyebilirsin. İşte bu kadar kolay, adımları görmek için tıkla.

CEPTETEB Kredi Kartı’na nasıl başvurabilirim?

Zaten CEPTETEBli veya TEB müşterisi isen; CEPTETEB Kredi Kartı’na cepteteb.com.tr, CEPTETEB İnternet Şubesi veya Mobil Şube'den anında başvurabilirsin.

Eğer henüz CEPTETEBli değilsen; cebteteb.com.tr veya CEPTETEB Mobil Uygulama'mızdan formu doldurarak CEPTETEB Kredi Kartı'na kolayca başvurabilirsin.

Havalemi nasıl iptal edebilirim?

CEPTETEB Destek Merkezi’nden havale işlemini iptal edebilirsin.

Başvuru sonucumu nasıl öğrenebilirim?

Başvuru sonucun cep telefonuna SMS ile gönderilir. Dilersen cepteteb.com.tr “ÜRÜNLER” menüsünde yer alan Başvurum Nerede alanından başvuru sonucunu T.C. Kimlik Numaranı girerek sorgulayabilirsin.

Başvurum kaç günde sonuçlanır?

CEPTETEB İhtiyaç Kredisi başvurun, başvuru formunu tamamladığın anda sonuçlandırılır ve başvuru sonucun 3 dakika içerisinde cep telefonuna gönderilir.

CEPTETEB Dijital Üyelik Kampanyası’ndan nasıl yararlanabilirim?

CEPTETEB Dijital Üyelik Kampanyası’ndan yararlanmak için kampanya kapsamındaki dijital platformlara CEPTETEB Kredi Kartını kaydederek ödemelerini CEPTETEB Kredi Kartı ile yapman yeterli. Yaptığın harcamaların %50’si, ayda en fazla 30 TL olacak şekilde kredi kartına 5 gün içinde bonus olarak iade edilecek. Kampanya App Store, Apple Music, iTunes, Netflix, Google Play, Windows Store, fizy, Spotify, Deezer, GoDaddy, LinkedIn, BluTV ve Digiturk Play üzerinden CEPTETEB Kredi Kartı ile yapacağın harcamalarda geçerli.

CEPTETEB Kredi Kartın yoksa hemen başvurmak için tıkla.

CEPTETEB Dijital Üyelik Kampanyası kapsamındaki dijital platformların her biri için 30’ar TL kazanır mıyım?

Hayır, ayda en fazla 30 TL indirim kazanabilirsin. Yani kaç platforma üye olduğun önemli değil. Yaptığın harcamaların %50’si 30 TL’ye ulaştığında o aylık bonus limitini doldurmuş olursun.

CEPTETEB Dijital Üyelik Kampanyası kapsamındaki platformlara kampanya başlangıç tarihinden önce üye olmuştum. Kampanyadan yararlanmak için yeniden üye olmam gerekiyor mu?

Kampanyaya dahil olan dijital platformlarda var olan üyeliklerin için aylık sabit bir tutar ödüyorsan, 17.02.2017 tarihinden sonra kartına yansıyan harcamalar için ayda 30 TL’ye kadar indirim kazanırsın. Önemli olan, üyelik ödemelerin için tanımladığın kartın CEPTETEB Kredi Kartı olması. Ödemeler için CEPTETEB Kredi Kartını tanımlarsan, kampanyadan yararlanıp indirimin keyfini çıkarabilirsin.

CEPTETEB Dijital Üyelik Kampanyası’na katılmak için ödeme yapmadan önce SMS göndermem gerekiyor mu?

Hayır, kampanyadan yararlanmak için SMS göndermene gerek yok.

Gerektiğinde kime danışabilirim?

CEPTETEB ile ilgili aklına takılan her türlü soruda CEPTETEB müşteri danışmanlarımızdan destek alabilirsin. İstersen Yazılı Destek’ten müşteri danışmanımızla canlı yazışabilir, istersen de İnternet Şubemize giriş yaptıktan sonra; Görüntülü Destek ile yüz yüze konuşabilirsin.

Bunun haricinde de 0850 222 09 29 numarasından ulaşacağın CEPTETEB Destek Merkezi’mizden ve CEPTETEB sosyal medya kanallarımızdan her türlü soru ve ihtiyacın için destek alabileceksin.

Şikayetler için öncelik olacak mı?

CEPTETEBli isen şikayetlerin bizim için öncelikli.

Cep telefonumu nasıl güncelleyebilirim?

TEB ATM’lerinden her zaman telefon numaranı güncelleyebilirsin.

İnternet Şubesi

İşlemler

 • Hesap İşlemleri
  • Hesap Detay
  • Hesap Hareketleri Gözlem
  • Hesap Açılışı ve Hesap İşlemleri
   • CEPTETEB Hesap
   • CEPTETEB Vadeli Hesap
   • Altın Hesap (Vadeli ve Vadesiz)
  • Hesap Kapama
  • Kaynak Hesap (KMH) İşlemleri
   • KMH Başvuru
   • KMH Güncelleme
  • Varlıklarım Gözlem
 • Para Transferleri
  • Hesaplar Arası Para Transferi
  • Başka Hesaba Para Transferi (Havale / EFT)
  • Hızlı Para Transferleri (Havale / EFT)
  • Düzenli Para Transferleri (Havale/EFT)
 • Ödemeler
  • Fatura Ödemeleri (Telefon, İnternet, Elektrik, Su, Doğalgaz, Televizyon, Diğer)
  • Cebe TL Yükleme (Turkcell, AVEA, Vodafone)
  • Şans Oyunu Ödemeleri
  • Kredi Kartı Ödemeleri
  • Motorlu Taşıtlar Vergisi Ödemeleri
  • Trafik Cezası Ödemeleri
  • ÖSYM Ödemeleri
  • Belediye Ödemeleri
  • SGK Ödemeleri
  • Otomatik Ödeme Talimatı İşlemleri
  • Hızlı Ödeme İşlemleri
 • Kartlar
  • Kredi Kart Başvurusu
   • CEPTETEB Kredi Kartı
   • Ek Kart Başvuru
   • Sanal Kart Başvuru
  • Kredi Kart Bilgileri Gözlem
   • Kredi Kart Bilgileri Gözlem
   • Hesap Ekstre Gözlem
   • Dönem İçi İşlemler Gözlem
   • Sonraki Dönemler Gözlem
   • Borç / Limit Öğrenme
   • CEPTETEB Kredi Kartı Paket Gözlem
   • CEPTETEB Kredi Kartı Paket İşlemleri
   • Son Ödeme Tarihi Değiştirme
   • Kart İşlem Kısıtlama
   • Kredi Kartı Borç Ödeme
   • Taksitlendirme/Öteleme
   • Otomatik Ödeme Talimatı Tanımlama
   • E-Ekstre Talimatı Tanımlama
   • Limit Değişiklik Talebi / Otomatik Limit Artırım Talebi
   • Sanal Kart Limit Yükleme/Sıfırlama
   • Nakit Avans / Taksitli Nakit Avans
   • Kart Yenileme
   • Kayıp / Çalıntı Bildirimi
   • Şifre İşlemleri
  • Banka Kartı Bilgileri Gözlem
   • Bağlı Hesaplar Gözlem
   • Banka Kartına Hesap Bağlama / Ana Hesap Değişikliği
  • Döviz
   • Alış
   • Satış
   • Döviz Kurları
  • Altın
   • Alış
   • Satış
   • Portföyüm
   • Fiyatlar
 • Krediler
  • İhtiyaç Kredisi Başvurusu
  • İhtiyaç Kredisi Kullandırım
  • Kredi Borç Ödeme
  • Kredi Gözlem
 • Güvenlik Ayarları
  • Kullanıcı Adı İşlemleri
  • Şifre ve Parola İşlemleri
  • Zaman Aşımı Süresi Belirleme
  • İşlem Limitleri Belirleme
  • Hesap Ayarları
  • Kart Ayarları
  • Gizli Mesaj / Gizli Resim
  • Alıcı Kısıtlama
  • ESET Güvenlik Uygulaması
 • Kampanya İşlemleri
  • Mevcut Kampanyalar Gözlem ve Başvuru
 • Kontrol Paneli
  • Hesap Ayarları
  • Kart Ayarları
  • Limit Ayarları
  • Kişisel Bilgi ve İletişim Ayarları
 • Yazılı Destek
close CEPTETEB