CEPTETEB

Web sitemizde daha iyi bir deneyim yaşamak için güncel bir tarayıcı kullanmanızı öneririz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

warning
İNTERNET ŞUBESİ
Parolamı Al
/Unuttum
Ürün ve
Hizmet Ücretleri
İNTERNET ŞUBESİ CEPTETEB’Lİ OL

TEB FX ile Döviz İşlemleri Çok Kolay!

Döviz işlemini anlık olarak yapabilmen için tek yapman gereken CEPTETEB İnternet Şubesi, Kurumsal İnternet Şubesi, CEPTETEB İŞTE Mobil Uygulaması veya CEPTETEB Mobil Uygulaması'na girerek TEB FX'i keşfetmek.

TEB FX'i nasıl kullanırım dersen:

  • İstediğin döviz kurlarını ana sayfada listene ekler, anlık piyasayı takip edebilirsin.

  • En fazla 10 adet döviz çiftini takip edebilirsin. Döviz çiftini, listeyi düzenle ekranından değiştirebilirsin.

  • Takip ettiğin döviz çiftine tıkladığın anda ilgili grafik açılır. Bu ekrandan çizgi ve mum grafikler ile analizini yapabilirsin. Grafiğin altından analiz etmek istediğin süreyi de ayrıca seçebilirsin.

  • İşlem yapmak için ‘’AL’’ ve ‘’SAT’’ butonlarına basarak, işlem yapmak istediğin tutarı girersin. Sonrasında ‘’5 saniyeliğine sabitle’’ butonuna bastığında işlemi tamamlamak için ‘’AL’’ ve ‘’SAT’’ butonları aktif olur.

  • Ana sayfadaki son haberler bölümü ile piyasadaki güncel haberleri takip edebilirsin. Haberleri kategorisine ve tarihine göre filtreleyebilirsin

  • İşlem geçmişi sayfasından, yaptığın tüm işlemleri tarih aralığı girerek gözlemleyebilir, gösterge fiyatlarla güncel kar/zarar bilgini görebilirsin.

  • Hesaplar bölümünden takip ettiğin döviz çiftlerine ait hesabını açabilirsin. Ayrıca alım-satım işlemlerinde hesap seçmene gerek kalmadan favori hesabını belirler, işlemlerini hızlıca yaparsın.

Hala kafanda bazı sorular mı var? Cevaplar için tıkla.


Sıkça Sorulan Sorular

İşlem gün ve saatleri nedir?

TEB FX işlem saatleri iş günlerinde 08:30 - 18:00, yarım günlerde 08:30 - 13:00 arasındadır. Bu saatlerin dışında döviz alım/satım işlemlerinizi 7 gün 24 saat CEPTETEB İnternet/Mobil şubesi Döviz menüsü Tatil Kurları ile gerçekleştirebilirsiniz.

Takip edilen AKTİF EMİRLER’im nasıl gerçekleştirilir?

TEB FX'e bıraktığınız Emirler son geçerlilik tarih ve saatine kadar TEB FX çalışma saatleri içerisinde belirlediğiniz döviz çifti için işlem yönünüze göre TEB FX te anlık olarak değişen aynı gün valörlü alış veya satış kur/paritesinin herhangi bir anda Hedeflenen Kur/Parite seviyesine ulaşması ve hesap bakiyenizin müsait olması durumunda gerçekleştirilecektir. Emir gerçekleştirme anında hesap bakiyesi müsait olmayan (hesaptaki mevcut bakiyenin emir gerçekleştirilmesi için vergiler dahil gerekli olan tutardan az olması halinde bu mevcut tutarlar için kısmi Emir gerçekleştirme yapılmayacaktır) ve/veya son geçerlilik tarih ve saatine kadar gerçekleşmemiş emirler sistem tarafından otomatik olarak iptal edilecektir.

Grafikte görülen fiyatlar neyi ifade ediyor?

Grafik gösteriminde FOREKS veri dağıtım firmasından sağlanan dakika da bir güncellenen alış ve satış fiyatlarının ortalama kur bilgisi esas alınarak gösterilen en düşük, en yüksek ve son kur seviyeleri bilgi amaçlı olarak paylaşılmaktadır. İlgili döviz çifti için piyasa alış-satış fiyatları arasındaki marjların açılması, valör farklılaşması vb sebeplerle piyasada işlem görmüş en düşük ve en yüksek kur seviyeleri ile grafikte gösterilen seviyeler arasında farklılıklar görülebilir. Döviz işlemlerine konu seviyeler için esas olan TEB işlem uygulamalarında geçerli olan anlık döviz kurlarıdır.

HABERLER ve EKONOMİK VERİLERİ nasıl takip edebilirim?

HABERLER sayfasındaki HABERLER ve/veya EKONOMİK TAKVİM filtrelerini kullanarak isterseniz sadece HABERLER’i isterseniz sadece EKONOMİK VERİLER’i isterseniz hepsini birlikte izleyebilirsiniz.

HABERLER hangi kaynaktan besleniyor?

Gelişmeler bölümünde gösterilen haberler ve ekonomik veri akışı bilgilendirme amaçlı olup, FOREKS veri dağıtım firmasından 15 dk gecikmeli olarak sağlanıyor. TEBFX buradaki haber ve verilerin doğruluğunu ve bütünlüğünü garanti etmez.

İşlem yapabileceğim döviz çiftlerini nereden görebilirim?

Ana sayfada yer alan “Listeyi Düzenle” bölümünden takip edebileceğiniz tüm döviz çiftlerine ulaşabilirsiniz.

İşlem yapacağım döviz çiftlerini nasıl değiştirebilirim?

Ana sayfada yer alan “Listeyi Düzenle” bölümünden takip edebileceğiniz tüm döviz çiftlerini görüp, izlemek istediklerinizi ekleme ve çıkarma yaptıktan sonra kaydedip listenizi oluşturabilirsiniz.

İŞLEM ÖZETİ ve İŞLEM DETAYI ne anlama geliyor? Nasıl kullanabilirim?

İŞLEM ÖZETİ seçilen zaman aralığı içerisinde döviz çiftleri bazında TEBFX yapılan döviz işlemlerinin “Toplam Alış/Satış” tutarı ve “Ort. Alış/Satış Kuru” değerlerini izlemene imkan sağlar. İŞLEM DETAYI ise İŞLEM ÖZETİndeki her bir döviz çifti için ayrı ayrı veya toplu olarak kullanılabilen filtre butonları aracılığı ile aktif hale gelen ve seçili döviz çiftine ait işlemlerin alım-satım detaylarının izlenebilmesine imkan sağlayan kısımdır.

Gösterge Kur ve Gösterge Kar/Zarar ne demektir?

Gösterge Kur: İŞLEM GEÇMİŞİ sayfasında özet ve/veya detaylı olarak gösterilen döviz alım/satım işlemlerinin bilgi amaçlı olarak gösterge kar/zarar değerlerinin hesaplanmasında kullanılan ilgili döviz çiftinin o anki piyasa değerini yansıtmak amacıyla alım ve satım kurlarının ortalamasından elde edilen bilgi amaçlı kur değeridir.

Gösterge Kar/Zarar: İŞLEM GEÇMİŞİ sayfasında özet ve/veya detaylı olarak gösterilen döviz alım/satım işlemlerinin gösterge kur değeri ile tersi yönde işlem yapılması durumunda oluşabilecek potansiyel kar/zarar için hesaplanan bilgi amaçlı değerdir. Bu hesaplamada sadece TEBFX platform üzerinden yapılmış döviz işlemleri dikkate alınır. Gösterge Kar/Zarar hesaplamasında alınan ve/veya satılan döviz cinsleri için faiz gelir ve giderleri dikkate alınmaz.

ÇIKIŞ AYARI ne demektir?

Bu bölümden otomatik olarak çıkış yapmak istediğiniz süreyi belirleyebilirsiniz.

İnternet Şubeye nasıl geri dönebilirim?

CEPTETEB logosuna tıkladığınızda, CEPTETEB internet şubeye geri dönersiniz. Böylece işlemlerinize kaldığınız yerden devam edebilirsiniz.

Kimler/hangi müşteriler işlem yapabilir?

TEB FX'den bireysel ve kurumsal tüm müşterilerimiz işlem yapabilirler. Bireysel müşterilerimiz TEB FX kullanım şartlarını kabul eder etmez kullanmaya hemen başlayabilirler. Kurumsal müşterilerimizden TEB FX menü yetkisi veya İnternet Bankacılığı Döviz menüsü için “AL” ,“SAT” ve “ARBITRAJ” yetkisi olan olanlar TEB FX kullanım şartlarını kabul ettikten sonra TEB FX üzerinden işlemlerini yapmaya başlayabilirler. Menü Yetkisi Tanımlamak için Kurumsal İnternet Bankacılığı’ndan güvenlik ayarlarına girip TEB FX için Menü Yetki Değişiklik Talep Formu doldurulmalı ve firma yetkilileri tarafından imzalanarak şubeye iletilmelidir.

Kurumsal müşterilerin TEB FX yetki tanımı nasıl yapılır?

Menü Yetkisi Tanımlamak için Kurumsal İnternet Bankacılığı’ndan ilgili alanlara ilişkin Yetki Değişiklik Formu doldurulmalı ve firma tarafından imzalanarak şubeye iletilmelidir.

PAYLAŞ:
close CEPTETEB