CEPTETEB

Web sitemizde daha iyi bir deneyim yaşamak için güncel bir tarayıcı kullanmanızı öneririz. Detaylı bilgi için tıklayınız.

warning
İNTERNET ŞUBESİ
Parolamı Al
/Unuttum
Ürün ve
Hizmet Ücretleri
İNTERNET ŞUBESİ CEPTETEB’Lİ OL
FAST ile 7/24 Anlık Para Transferi

FAST ile 7/24 Anlık Para Transferi 

FAST (Fonların Anlık ve Sürekli Transferi) ile hızlı ve kolay bir şekilde 7/24 para transferlerini ücretsiz gerçekleştirebilirsin.

Para transferinin en hızlı yolu olan FAST*** ile birlikte “Kolay Adres” kullanarak IBAN’sız para transferi yapabilirsin.

Soru ve Cevaplar

FAST ne demek?

Açılımı “Fonların Anlık ve Sürekli Transferi” olan FAST, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın yeni bir ödeme sistemidir. FAST ile para transferi yapmak oldukça hızlı ve kolaydır. CEPTETEB’liysen farklı bankalardaki hesaplara sadece saniyeler içerisinde 7 gün 24 saat TL para transferi işlemi gerçekleştirebilirsin. Üstelik işlem sonucuna ait geri bildirim de anında yapılmaktadır.

FAST’ın EFT’den farkı nedir?

EFT’den farklı olarak FAST ile 7 gün 24 saat anında para transferi işlemi gerçekleştirilebilmekte ve işlem sonucu anında bildirilmektedir.

FAST ile para transferi yapmak için hangi bilgiler gereklidir?

Kolay Adres kullanarak veya IBAN ve alıcı adı bilgisi girerek FAST ile para transferi yapabilirsin.

FAST ile para transferi nasıl yapılır?

Bireysel müşterilerimiz için;

 • CEPTETEB İnternet Bankacılığı’nda Para Transferleri menüsüne gir. Para Transferleri altında yer alan 7/24 Anlık Transfer menüsünü seç.

 • ya da;

 • CEPTETEB Mobil Uygulaması’ndan Para Transferleri menüsüne gir

 • Para Transferleri altında yer alan FAST 7/24 Anlık Transfer menüsünü seç.

 • Menü üzerinden dilersen “IBAN” dilersen de “KOLAY ADRES” seçeneğini kullanarak FAST işlemini kolayca gerçekleştirebilirsin.

 • IBAN kullanılacak ise para transferi yapmak istediğin kişinin IBAN ve isim bilgisi ile birlikte işlem tutarını girmen gerekir.

 • Kolay Adres kullanılacak ise para transferi yapmak istediğin kişinin tanımlı Kolay Adres tipini (cep telefonu numarası, TCKN veya Pasaport Numarası) seçip Adres Değeri alanına kolay adresini girmen gerekir.

Ticari müşterilerimiz için;

 • CEPTETEB İŞTE Mobil Uygulaması’ndan Transfer ve Ödemeler menüsüne gir ve “Transfer Yap” seçeneğini seç.

 • Menü üzerinden dilersen “IBAN” dilersen de “KOLAY ADRES” seçeneğini kullanarak işlemini kolayca gerçekleştirebilirsin.

 • IBAN kullanılacak ise “IBAN ile FAST 7/24 Anlık Transfer” menüsünü seçip para transferi yapmak istediğin kişinin IBAN ve isim bilgisi ile birlikte işlem tutarını girmen gerekir.

 • Kolay Adres kullanılacak ise “Kolay Adres ile FAST 7/24 Anlık Transfer” menüsüne girip para transferi yapmak istediğin kişinin tanımlı Kolay Adres tipini seçerek Adres Değeri alanına kolay adresini girmen gerekir.

FAST ile para transferi işlemlerinde limit ne kadar?

FAST ile 100.000 TL’ye kadar para transferi yapabilirsin.

 * FAST sisteminin üst limiti olan 100.000 TL’ye 4 Nisan 2024 itibarıyla geçilmiştir. Artık müşterilerimiz 100.000 TL’ye kadar ödemelerini FAST sisteminden yapabilmektedir.

FAST ile hangi kanallardan para transferi yapabilirim?

FAST ile para transferi işlemlerini CEPTETEB Mobil / İnternet ve CEPTETEB İŞTE Mobil Uygulaması üzerinden aşağıda yer alan adımları izleyerek yapabilirsin;

CEPTETEB İnternet Bankacılığı > Para Transferleri > 7/24 Anlık Transfer  

CEPTETEB Mobil Uygulaması > Para Transferleri > FAST 7/24 Anlık Transfer

CEPTETEB İŞTE Mobil Uygulaması >Transfer Yap > “IBAN ile FAST 7/24 Anlık Transfer” ve ya “Kolay Adres ile FAST 7/24 Anlık Transfer”

FAST ile hangi zaman aralıklarında para transferi yapabilirim?

FAST ile 7/24 dilediğin zaman para transferi işlemi gerçekleştirebilirsin.

FAST ile para transferi işlemimin gerçekleştiğinden nasıl emin olabilirim?

Gelen/Giden FAST tutarları için Mobil Uygulama kullanan müşterilerimize uygulama içindeki Bildirim menüsü ile, kullanmayan müşterilerimize ise SMS ile anlık geri bildirim yapılmaktadır.

FAST işlemleri için hangi masraflar uygulanacak?

FAST işlemleri karşılığında alınabilecek ücret, TCMB’nin EFT için belirlediği azami ücret sınırlamalarına tabidir.

Güncel ücret bilgilerine Bankamız ücret tablosundan ulaşabilirsin;

Kolay Adres nedir?

Kolay Adres; müşterilerin IBAN’larının cep telefonu ve TCKN gibi basitçe hatırlanabilecek bir adres ile eşleştirilmesi ve fon transferlerinde IBAN yerine bu adreslerin kullanılabilmesidir.

Kolay Adres olarak tanımlayabileceğim bilgiler nelerdir?
 • Ticari müşterilerimiz IBAN’ları yerine Kolay Adres olarak cep telefon numarası, VKN ve Pasaport Numarası bilgilerini tanımlayabilirler.

 • Bireysel müşterilerimiz IBAN’ları yerine Kolay Adres olarak cep telefonu numarası, TCKN ve ya Pasaport Numarası bilgilerini tanımlayabilirler.

Kolay Adres tanımı nasıl yapılır?
 • Bireysel müşterilerimiz CEPTETEB Mobil Uygulaması’nın güncel versiyonunu yükleyerek Ayarlar / Kolay Adres Menüsü üzerinden ya da CEPTETEB İnternet Bankacılığı’nın Anasayfa / Kontrol Paneli / Kolay Adres Menüsü üzerinden,

 • Gerçek ticari ve ticari müşterilerimiz ise CEPTETEB İŞTE Uygulaması’ndan Menü / Para Transferleri / Kolay Adres menüsü üzerinden TEB hesapları için gerçekleştirebilmektedir.

 • Kolay Adres tanımı 7/24 gerçekleştirilebilir.

Kolay adres ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsin!

En fazla kaç adet Kolay Adres tanımına sahip olabilirim?
 • En fazla beş (5) adet Kolay Adres tanımına sahip olabilirsin.

 • Bir adres ile yapılan son kayıt, aynı adrese daha önce yapılmış kayıtları ezmektedir. Bu yüzden tanımlamalarda son yapılan kayıt geçerli olur.

 • Aynı hesap numarası için birden fazla Kolay Adres tanımı yapabilirsin. Ancak, Kolay Adres tanımladığın bilgilerinden her birine yalnızca bir hesap numarası (IBAN) bağlayabilirsin.

Farklı bir sorum/sorunum var. Nasıl destek alabilirim?

Tüm soru ve sorunlarınız için Bireysel müşterilerimiz 0850 200 0 666 numaralı çağrı merkezimizden ve Ticari Müşterilerimiz 444 0 832 numaralı çağrı merkezimizden destek alabilir.

close CEPTETEB